BİZE YAZIN
contact-banner-image
Perde Yıkama

Perde Yıkama

Hem evde, hem de bu alanda hizmet veren perde yıkama firmaları sayesinde perdelerin yıkanması sorun olmaktan çıkıyor. Stor perdeler bilindiği üzere sık aralıklarla yıkanmayı gerektiren bir perde çeşidi değildir. Gerek dokusu, gerekse mekanik sistem olmasından dolayı senede bir iki defa ciddi bir temizlikten geçirilirse hiç fena olmaz. 

Farklı çeşitleri söz konusu dikkate alınarak temizliği yapılmalıdır. Örneğin standart stor polyester kumaşa sahipken, şeffaf görünümlü sunscreen ve sıfır ışık geçirgenliğine sahip blackout perdeler de vardır. Mekanlara göre stor perde kullanımı değişir. Dış mekanlarda zip stor, sunum odalarında ise projeksiyon perdesi kullanılır. Birbirinden farklı işlevde ve yapıda olan bu perdelerin temizliğinde, öncelikle temiz bir alan açılır. Perdenin borusu ve diğer mekanik ağırlıkları çıkartılır. Temiz zemine rulo gibi serilir. Şampuanlarla ve doğal sıvı sabunlarla köpürtülen ılık suyla, bez ve sünger vasıtasıyla temizlenir. 

Temizlik işleminde perdenin kenarlarına paralel olarak silinirse daha faydalı olur. Nemli, fazla ıslak olmayan bezle silme işlemi tamamlandığında perde aynı şekilde toplanır, yerine takılır. Böylece stor perde yıkama nasıl yapılır sorusu çözüme kavuşur.